Etikettberoende
Läst 1571 ggr
galaxee84
2017-06-26, 18:48

Xanor - Var detta toleransabstinens?

Har ätit 2-3mg xanor i ungefär 8 år,och det har fungerat bra mot min ångest. Men plötsligt en dag så fick jag extrem ångest efter jag tagit xanor. Provade ta igen men det blev samma,dessutom blev blodtrycket skyhögt!!! Blev dåsig och det kändes som att ha ett moln i huvudet. Aldrig reagerat så här på xanor förut. Tror ni att det här var toletansabstinens?

vallhund
2017-07-02, 19:37
#1

Jag är ledsen av att ingen av oss kunnat besvara din fråga. Hoppas du fått hjälp av din läkare.

ISIS anhängare anser sig inte heller vara sektmedlemmar.

Värd på Amstaff, BARF , Beroenden samt Multikulturellt .

Medis på  Border Collie samt Cancer, Choklad, Kennel o Psykologi.

 

Calcifer
2017-07-04, 12:55
#2

Svårt att säga, när jag känt liknande har det varit för att jag råkat ta en tablett eller så extra (det händer kanske 2 ggr om året, och då är det för att jag glömt att jag redan tagit en) och då kan jag bli dåsig. Men då är det som sagt att det blir för mycket effekt som gör att jag känner så.


"You put that sentence back in your mouth!" - Jenna Marbles

Upp till toppen