Beroenden iFokus

Beroenden

Etikettövrigt
Läst 707 ggr
Kia
0

Svårt ibland

Idag har jag träffat en vän….. Efter ett tag sa han. Du är jättefin, kan du säga det om dig själv? Nä, svarade bara jag.

Men försök då. Tvinga dig själv att säga dom orden att du är vacker…..

Shit vad svårt det är. Fick dessutom Mia Törnbloms andra bok i handen som jag då köpte igår och vet Ni vad nu går jag runt med båda hennes böcker i väskan och vågar inte läsa. **skratt* Läste lite och bara får sanningar i huvudet. Antar var sak har sin tid… *ler*

korseett
0
#1

man får möjligheter av världen att läka min vän. Jag utmanar dig nu- våga läs!

Kia
0
#2

Jag borde verkligen ta den där utmaningen:)

Har en jag känner som borde göra detsamma kanske ska man peppa varandra till att läsa så kan man prata om det sen:)

fiffi86
0
#3

Ar det Mias bok sjlavkansla nu? Den boken ar super! Jag tvingar mig att skriva en jag-ar-bra-bok varje kvall, och det funkar fakitskt!

 Jag tycker fortfarande det ar jobbigt att titta mig i spegeln och saga att jag ar bra.. det ar som att jag inte vill mota mig sjalv.

problembarn
0
#4

Oohh, jag fattar precis Kia, jag har många sådana saker att komma tillrätta med! Pust!