Beroenden iFokus

Beroenden

Etikettberoende-av-sex-kärlek-och-relationer
Läst 2965 ggr
johan-a
0

Vad är de jag söker?

Ja är inte säker på om jag är redo att binda mig än(förhållande) men jag sitter ofta hemma helt ensam och mår inte ihäller bra av de! Har länge undrat vad är de jag saknar? vad är de jag behöver? vän? kk? eller är de trots min tveksamhet o tappade tro på kärlek ett förhållande jag söker? osäker vore toppen om någon kanske har en anning om vad är de jag behöver osv? är jag sjuk på något sätt?

Rosannax
0
#1

Vad menar du med att du sitter ensam, är det i från ett socialt liv??

/Rosanna

kerstinjo
0
#2

Jag tror inte att du är sjuk på något sätt.

Men jag måste fråga; Hur gammal är du?

 Kerstin 

 

Salladshataren
0
#3

Om jag inte minns fel så har TS antingen tagit bort sitt konto, elller så har ifokusgrabbarna stängt av honom. Var mycket strul med den personen. Så tråden är inte aktuell längre.

 

Lat är ett så hårt ord. Kan vi inte kalla det motivationshandikappad?

Skrattar sämst som skrattar sist, för han har inte förstått skämtet

sannixan
0
#4

hej,jag tror att du behöver hitta dej själv först och främst.att finna det man söker finns oftast inom dej själv.nyckeln till frihet är att släppa det gammla och gå vidare.jag har själv varit i samma sits som dej.men jag har tagit mej ur det,att gå omkring och vara arg på någon som sårat dej äter upp all din energi.dom är inte värda det.kram och lycka till.sanna